Qigong

Jest zestawem ćwiczeń zdrowotnych, prastara metodą uzdrawiania wywodząca się z Chin, mająca pomóc utrzymać kondycje i osiągnąć długowieczność i w doskonałej formie zdrowotnej.

Jeżeli masz za wysokie ciśnienie albo za niskie, problemy z układem krążenia.
Jeśli dopada cię często grypa, katar, kaszel, uważasz że Twój układ odpornościowy należy wzmocnić.
Jeśli masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi.
Jeśli chcesz poprawić swój wygląd.
Jeśli dopadają Cię bule kręgosłupa, nogi, stopy, męczy artretyzm
neurastenia, bezsenność.
Jeśli czujesz się często wyczerpana, zestresowany
masz cukrzyce ,problemy z nerkami, zaburzenia trawienia
te ćwiczenia są dla CIEBIE.
Delikatne ,łagodne ruchy połączone z oddechem i koncentracją równoważą energię wewnętrzną i mogą pomóc w szeregu dolegliwościach zapobiegając im i lecząc je.
Z codzienna praktyką Qigongun odnajdziesz zdrowie, spokój, wyciszenie wewnętrzne i harmonie.
Zapraszamy na zajęcia


Gdyby ktoś dzisiaj zadał mi pytanie :

„ JAK UZDROWIĆ CIAŁO, USPOKOIĆ UMYSŁ?, JAK ZRÓWNOWAŻYĆ STYL ŻYCIA ? ” odpowiedziałabym bez wahania: „ćwicz QIGONG!”

Co to jest QIGONG ?

Qigong to znaczy perfekcyjne opanowanie sztuki kontroli energii życiowej, QI – to energia, siła życia, a gong- umiejętność, która osiągana jest przez stałą praktykę.

Zestawy Qigongu są prostymi ćwiczeniami, które dają odczucie QI oraz wiedzę jak z nią pracować. Są to delikatne, łagodne ruchy połączone z oddechem i koncentracją.

Początkowy trening jest pozbawiony napięcia, a użycie mięśni minimalne, z tego powodu może być praktykowany przez ludzi w każdym wieku.

Poprzez 3 poziomy rozluźnienia; wygodną pozycję, zakorzenienie, jednolity oddech można wyciszyć umysł, osiągnąć możliwości zniwelowania napięć, rozluźnienia mięśni, rozluźnienia organów wewnętrznych. Zrównoważenie energii wewnętrznej podczas praktyki Qigongu pomoże usunąć wiele dolegliwości jak: problemy z żołądkiem, płucami, sercem, nerkami, wysokim ciśnieniem, artretyzmem, zaburzeniami umysłowymi i wieloma innymi. Jednym słowem stała praktyka Qigongu uzdrawia ciało, wycisza umysł, a kiedy te aspekty są zintegrowane rodzi się pozytywny pogląd na życie, znika depresja pojawia się spokój, cisza i prawdziwe szczęście.

Qigong jest sposobem na osiągnięcie fizycznego, umysłowego i duchowego zdrowia.

Napisała te słowa Jolanta Zajączkowska z wykształcenia biolog, od wielu lat zajmująca się zgłębianiem wiedzy z dziedziny medycyny naturalnej, wielbicielka form ruchu pozwalającego w naturalny sposób osiągnąć zdrowie fizyczne, umysłowe i duchowe. Uczennica mistrzów Qigongu pragnąca rozpowszechniać tę starą, uniwersalną wiedzę o aspektach Qi.


Joga z Olkiem dla każdego – prowadzący Aleksander Wojtasik

Joga, jej asany i poprawne oddychanie są potężnym narzędziem aby poprawić stan ciała i umysłu przyjmując w tym nie sztywno –bierną lecz aktywno-radosną rolę.Płaskostopie , bóle kręgosłupa, nerwice, depresje, problemy z trawieniem i spaniem i ich przerażający towarzysze oddalają się od tego kto uważnie , szczerze i cierpliwe praktykuje jogę.

CENNIK:
Jednorazowe zajęcia -22zł
4 wejścia -80zł
8 wejść – 155zł
24 wejścia –  420zł
Indywidualne zajęcia 1.5godz.  –  100zł

PIERWSZE WSKAZÓWKI:
Na zajęcia przychodzimy w luźnym stroju i  nie tuż po ciężkim posiłku. Najlepiej 1.5-3 godz. nic nie jeść lub zjeść coś lekkiego. Szczególnie za pierwszym razem zjawiamy się 15min. wcześniej aby przekazać instruktorowi informacje o stanie zdrowia i swoich oczekiwaniach. Nie dajemy z siebie 100% lecz zgodnie z zasadą najpierw jak „igła” apotem jak „pług” wchodzimy w przygodę z jogą stopniowo zwiększając swoją sprawność i zaufanie do tego co robimy. Nawet jednorazowa lekcja pomoże dokonać olśniewających odkryć w sferze psycho-somatycznej.

tel. 33 4990096
kom. 502 714 484

w godz. 11.00-17.00

43-300 Bielsko-Biała,
ul. Widok 1