AGHIHOTRA

„o Agni ! Ogniu święty ! Tys jest wzbiciem się modlitwy w niebiosa iskrą bożą utajnioną w każdej rzeczy i świetlaną duszą Słońca * Wedy”

Korzenie palenia mieszanek ziołowych sięga tradycją tysiące lat wstecz. Wiedza o Agnihotrze pochodzi z Ksiąg Wedejskich. Agni – znaczy ogień Hotra – ofiara, poświęcenie.
Podczas palenia Agnihotry następują zmiany w atmosferze oraz w uniwersalnej energii – pranie. Prana i nasz umysł istnieją w ścisłej zależności i wpływając na uniwersalną energie prany, wpływamy także na świadomość.  Oczyszczając energię oczyszczamy umysł. W efekcie regularnego palenia Agnihotry zmiesza się napięcie, umysł zostaje odciążony, wyzbywamy się takich uczuć niższych jak: chciwość, złość, zawiść itp.
W efekcie przywracamy równowagę i przyczyniamy się do doskonalszego rozwoju duchowego.
Tradycyjna Agnihotra jest palona w miedzianej piramidce na dnie której układa się kawałek krowiego łajna nasączonego masłem Gee. Pali się ją o wschodzie lub zachodzie słońca intonując mantry.
Zamiast łajna krowiego możemy stosować mieszanki ziołowe, których spalanie ma dodatkowo walory zapachowe.  Proponowana przez nas mieszanka ziołowa została stworzona na bazie wiedzy o radiestezji, ziołolecznictwie, mineralogii, promieniowaniu kształtu.
Praktyka palenia specjalnej kompozycji ziół, wosku pszczelego oraz sproszkowanego meteorytu powoduje zjawisko gromadzenia wokół piramidy w której pali się ogień, wielkich ilości subtelnych energii.
Energie te neutralizują wszelkie negatywne wibracje i powodują likwidowanie napięcia, wyciszenie umysłu, przenikają wszystkie organy ciała fizycznego, harmonizują oraz ożywiają przepływ energii, usuwają stresy i napięcia umysłu, oczyszczają sfery negatywnych wzorców myślowych, eliminują gniew, rozbudzają motywację do uwolnienia się z uzależnień. 

tel. 33 4990096
kom. 502 714 484

w godz. 11.00-17.00

43-300 Bielsko-Biała,
ul. Widok 1